הלוואה חוץ בנקאית מיידית בהוראת קבע

הלוואות לעסקים חדשים

תוכן עניינים

הלוואות לעסקים חדשים
הלוואות לעסקים חדשים

אנשים רבים מעוניינים בהקמה של עסק חדש לגמרי אשר בסופו של דבר יאפשר להם לצאת לדרך חדשה בחיים לא רק מבחינה כלכלית – אלא אף מבחינה נפשית. יחד עם זאת, בכדי שנוכל להקים עסק חדש הלכה למעשה בצורה טובה באמת, אנו זקוקים להון מספק, אשר על פי רוב אין בידינו. על כן, אנו נתחיל לחפש הלוואות לעסקים חדשים. כאן כמובן ניתקל בבעיה – שכן גופים רבים לא ששים להלוות מאות אלפי ואף מיליוני שקלים לעסק חדש אשר מן הסתם לא ברור מה טיבו.

 

כאן נכנסה המדינה לתמונה, בכדי לעודד את פתיחת העסקים הקטנים והקלה במתן ההלוואות, ומספקת בכל מיני רכים אופציה לקבלת מימון ראשוני לבעלי העסקים.

הלוואות לעסקים חדשים – מהם התנאים שהמדינה מציעה?

  • הגוף הלווה – מי שמעניק הלוואות לעסקים חדשים בחסות המדינה, היא הקרן לסיוע לעסקים בערבות המדינה. יש לציין ולדייק שזו לא הקרן שמעניקה הלוואות, אלא זו קרן שמעניקה את הערבות, כשההלוואה עצמה ניתנת דרך הבנק.
  • מדוע הבנק מסכים? – ההיגיון מאחורי הלוואות לעסקים חדשים בסיוע המדינה הוא פשוט למדי. ברגע שהמדינה היא הערבה, הבנק יודע שגם אם הסכום לא יוחזר אליו מהלווה שהקים עסק חדש, הרי שהמדינה תחזיר לו את הכסף, ולכן הסיכון מבחינת והוא נמוך יותר, והוא מוכן להעניק את ההלוואה.
  • מי בודק את העסק? – לא כל עסק שרוצה לקבל הלוואות לעסקים חדשים במימון המדינה יקבל זאת. יש לפנות לחברת תבור, הזכיינית של המדינה לטיפול בנושא. החברה בודקת את העסקים השונים – ומאשרת אותם או דוחה לפי התוכנית העסקים. נכון להיום, מעל ל50% מהעסקים מאושרים.

תנאי סף חשובים

יש לציין שכדי לקבל את ההלוואה עליכם להיות עם עבר פיננסי ללא רבב, וכן לספק אחוז מסוים של בטחונות – 10% עד 300 אלף ש"ח ו25% מעל לכך. יש להיות עם הון עצמי של לפחות 20% מגובה ההלוואה, וכן לדעת שהסכום המקסימלי הוא כ500 אלף ש"ח להלוואה.

הלוואות לעסקים חדשים

הלוואה לעסקים חדשים
הלוואה לעסקים חדשים

איך אפשר לקבל הלוואה לעסקים חדשים מהבנקים?

במידה ואם מעוניינים להקים עסק חדש לגמרי, אתם כמובן תרצו לקבל הלוואה מתאימה, שתאפשר לכם להשקיע בחוזה שכירות, רכישת ציוד מקצועי, שכירת כוח אדם מתאים, רכישת מלאי, וכיו"ב. מהין אפשר ליטול הלוואה לעסקים חדשים? כיום, אנשים רבים כמובן מבקשים ליטול את ההלוואה דרך הבנק. להלוואה מהבנק יש יתרונות משמעותיים – אפשר ליטול ממנו הלוואה לעסקים חדשים בסכומים גבוהים יחסית, הריביות הן יחסית נמוכות, ותקופת ההחזר יכולה להיות ארוכה. אולם, איך נעמוד בתנאים שהבנק מציב?

הלוואות לעסקים חדשים – הכל על הקשר עם הבנק

  • רכישת אמון מול הבנק – ראשית, מומלץ תמיד לקחת הלוואה לעסקים חדשים מהבנק שבו כבר יש לכם חשבון עו"ש, וככל שיש לכם מערכת יחסים טובה יותר עם הבנקים בסניף שלכם – כך ייטב. אם הבנק רואה שמסגרת העו"ש שלכם שומרת על יציבות חיובית לאורך שנים – הוא בהחלט יאות יותר לתת לכם את ההלוואה בתנאים נוחים יותר, ולכן יחסים קודמים הם תנאי קריטי.
  • תוכנית עסקית – בנקים לא מוכנים לתת הלוואה לעסקים חדשים מבלי שהם רואים תוכנית עסקית מפורטת. עד כמה? כמה שיותר. ככל שתציגו בפניכם יותר תחשיבים מדויקים – כולל ההוצאות השונות מחוזה השכירות ועד לקיסם הקטן בעסק – כך הדבר יראה טוב יותר. יש להציג גם תחשיב הכנסות שנעשה ע"י איש מקצוע. ככל שהנתונים מגובים יותר – כך קל יותר לקבל הלוואה.
  • בטחונות והון ראשוני – בכדי לקבל הלוואה לעסקים חדשים, יש כמובן להציג לבנק בחונות, ולרוב גם להציג הון ראשוני. במידה ויש לכם בטחונות מתאימים, ערבים, וכמובן גם הון ראשוני גבוה ככל האפשר, ביחס להלוואה כמובן – כך גוברים הסיכויים לקבלת ההלוואה.

ומה אם הבנק דוחה אותנו?

אם הבנק לא מוכן לתת לנו הלוואה מכל סיבה שהיא שהוא מוצא לנכון, לא צריך לוותר על החלום. יש גופים נוספים אשר מן הסתם וודאי ישמחו לתת לכם הלוואות, ויש אף לא מעט קרנות שפועלות בתחום.

מודעות: