הלוואה חוץ בנקאית מיידית בהוראת קבע

הלוואות לנכים

אילו הלוואות לנכים ניתן למצוא כיום?

אם אתם עצמכם או קרוביכם סובלים מנכות, וזו הוכרה על-ידי המוסד לביטוח לאומי או משרד הביטחון, חשוב מאד לדעת, שאתם גם זכאים לדרוש הלוואות לנכים. יש לציין כי ככלל, נכים יכולים לדרוש כמובן הלוואות רגילות כמו כל אזרח במדינה. אולם, הייחוד של הלוואות לנכים הוא לרוב בכך שהן ניתנות עבור מטרות נרחבות יותר, בתנאים מקלים יותר, ותוך התחשבות בעובדה שמדבור על אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים, שלא פעם צריכה לשנות את כל תנאי חייה, בשל הפגיעה.

כל מה שרציתם לדעת על הלוואות לנכים

  • למי ההלוואה ניתנת? – ככלל, הלוואות לנכים ניתנות לאנשים אשר נכותם הוכרה ע"י גורם רשמי במדינת ישראל. כלומר – אנשים שהוגדרו כנכים ע"י המוסד לביטוח לאומי, או ע"י משרד הביטחון. חלק מהמוסדות לא דורשים תנאי סף של נכות (כלומר, גם נכות באחוזים נמוכים תוכר כנכות), וחלק מציבים תנאי רף של נכות מאחוז מסוים (לרוב מ20% נכות) לקבלת ההלוואה.
  • מי מעניק את ההלוואה? – יש כמה גופים שמעניקים הלוואות לנכים במדינה. הראשון בהם הוא המוסד לביטוח לאומי אשר מעניק לרוב הלוואות שנועדו לרכישת דירה או החלפת דירה. הבנקים השונים מעניקים לעתים קרובות הלוואות בתנאים נוחים יותר לנכים. יש לציין כי יש גם לא מעט קרנות וגופים פרטיים וציבוריים בארץ, אשר מעניקים הלוואות לנכים בתנאים נוחים, והדבר כולל אף גופים מחו"ל שמעוניינים לקדם את ציבור הנכים בארץ.
  • על אילו הקלות מדובר? – במקרים רבים, כאשר מדובר על הלוואה שנועדה לאפשר לנכים להתקיים באופן בסיסי ומכובד, ההלוואה ניתנת ללא צורך בהצגת ערבים ובטחונות, ולעתים קרובות מדבור על הלוואה ללא ריבית או עם ריבית זעירה. יש לציין שלעתים, ההלוואה צריכה להיות למטרה מוגדרת ורק לאחר שהוגף המממן יאשר אותה, היא תינתן בתנאים נוחים.

לבדוק את כל האפשרויות

הדבר שחשוב לזכור בכל מה שנוגע להלוואות לנכים, הוא שמדובר על תחום שמאפשר לכם ולקרוביכם לשקם את החיים באופן ניכר. גובה ההלוואות יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים, וכשמדובר על תנאי החזר נוחים – מדובר על תמיכה משמעותית.

אנחנו בחברת ZIX מספקים הלוואות בתחומים הבאים:

מודעות: