הלוואה חוץ בנקאית מיידית בהוראת קבע

הלוואת בלון

תוכן עניינים

מהי הלוואת בלון ולמי היא מיועדת?

הלוואת בלון מאפשרת פירעון של הקרן, הריבית והפרשי ההצמדה בתשלום אחד ובתום תקופה המוגדרת מראש. במאמר הבא נרחיב על הלוואה מן הסוג הזה ונסביר למי היא מיועדת

בשנים האחרונות החלו הבנקים וגורמי מימון חיצוניים אחרים להציע מגוון של מסלולי הלוואות עבור הציבור הרחב. המטרה של הלוואות אלו היא להניע את גלגלי המשק והכלכלה, תוך כדי מתן תנאים אופטימאליים עבור לקוחות פרטיים, בעלי עסקים, ארגונים וחברות. יחד עם זאת, רבים אינם מבחינים בהבדלים בין ההלוואות השונות ולכן עלולים לפספס הזדמנויות עסקיות אטרקטיביות. דוגמא לכך ניתן לראות בהתייחסות אל הלוואת בלון בקרב ציבור הלווים והלקוחות.

בניגוד לסוגים אחרים של הלוואות, הלוואת בלון מבוססת על שיטה בה הקרן, הריבית וכל הפרשי ההצמדה נפרעים בתשלום אחד בתום תקופה המוגדרת בין הבנק לבין הלקוח. היא מוצעת לתקופה של שנה או יותר והיתרון העיקרי שלה בא לידי ביטוי במימון ביניים עד שחרור כספים הנמצאים בתכניות סגורות. במקביל, הלוואה כזו מספקת פירעון נוח המותאם לאפשרויות של הלווה ולתכנית העסקית שלו. זו הלוואה הניתנת בריבית קבועה ונמוכה והיא אידיאלית עבור תקופות קצרות.

הלוואת בלון – סוגי הלוואות

יש שני סוגים עיקריים של הלוואות המבוססים על שיטת הבלון:

א. בלון מלא – בהלוואה כזו התשלום הוא כאמור על הקרן, הריבית והפרשי ההצמדה בעת ובעונה אחת.

ב. בלון חלקי – זו הלוואה המורכבת מריבית צמודה המשולמת בתשלומים חודשיים, ומקרן צמודה הנפרעת בתשלום אחד ורק בתום התקופה.

הלוואת בלון
הלוואת בלון

הלוואה של בלון חלקי או מלא מתאימה בראש ובראשונה לרוכשי דירות אשר מחזיקים באמצעי פירעון כספי סגור וזקוקים להלוואה לתקופת ביניים. הכספים הסגורים יכולים להיות בכל אחד מהצינורות הבאים:

  • תכניות חיסכון
  • פקדונות
  • קופות גמל וקרנות השתלמות
  • מענקי פרישה

כמו כן, הלוואת בלון יכולה להתאים בתנאים מסוימים לבעלי עסקים הזקוקים למימון מיידי. במידה ובעל העסק אינו יכול להחזיר את ההלוואה תוך מספר שבועות או חודשים, הוא יכול לבדוק אפשרות של בלון מלא או חלקי וכך להמתין להצטברות רווחים. במילים אחרות, ההלוואה מתאימה למי שצריך כסף אך במקביל אמור גם לקבל סכום כסף במועד מאוחר יותר. התנאי העיקרי הוא אימות של הכסף העתידי מול הבנק באמצעות הצגת המסמכים הרלוונטיים.

הלוואות בלון – המלצות לקראת נטילת הלוואה

ההמלצה העיקרית היא לברר לגבי הלוואת בלון רק בהתבסס על ביטחון בקבלת כסף עתידי. יש לייעד מראש את הכסף עבור פרעון ההלוואה עם תום התקופה, תוך תיאום מול הבנק והשגת כל האישורים הדרושים.

בנוסף, יש לקחת בחשבון את הריבית על הקרן ולדאוג לעמידה בעלות החודשית של החזר ההלוואה. היתרון של ההלוואה הוא מניעת עומס של החזרים חודשים על חשבון הבנק, אולם החיסרון הוא צורך במקור מובטח להחזר בעתיד.

אנחנו בחברת ZIX מספקים הלוואות בתחומים הבאים:

מודעות: