הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים

הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים
הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים

סטודנטים יכולים להשתמש בהלוואה חוץ בנקאית לטובת שורה ארוכה של מטרות וצרכים. את ההלוואה ניתן לבקש מחברת הביטוח, חברת האשראי, מהמעסיק או מגופים פיננסיים שפועלים באישור משרד האוצר ובנק ישראל

סטודנטים בטווח רחב של גילאים נזקקים לעיתים קרובות למקור מימון מיידי. אחת הדרכים להשיג מימון מן הסוג הזה היא לבקש הלוואה חוץ בנקאית מיידית. זו הלוואה שניתנת במהירות וללא תלות במצב חשבון הבנק. ההלוואה מתאימה לסטודנטים עם חשבון בנק מוגבל ולכל מי שצריך כסף למטרת אירוע, לימודים, סגירת משיכת יתר וכדומה. תנאי ההלוואה מעמידים תחרות מול המסלולים הרגילים של הבנקים ויש להם יתרונות נוספים.

היתרונות של הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים

הנה כמה יתרונות ומאפיינים בולטים של הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים:

א. מקורות מימון – בניגוד להלוואה שאותה ניתן לקחת רק מסניף הבנק שבו מתנהל חשבון הסטודנט, הלוואה חוץ בנקאית רלוונטית מטעם מקורות מימון שונים. אפשר לברר על מסלולי הלוואות של חברת הביטוח או חברת האשראי. גם מעסיקים מעניקים הלוואות לסטודנטים בתנאים מועדפים ובפריסת תשלומים נוחה, וקיימת כמובן אפשרות של נטילת הלוואה מגוף פיננסי פרטי. במקרים אלו הדגש צריך להיות על נטילת הלוואה מחברה שפועלת באישור משרד האוצר ובנק ישראל.

ב. זכאות – חשבון בנק סטודנטיאלי מגביל את הלקוח בפעולות רבות. החשבון מוגבל מבחינת תנאי האשראי, סוגי המשיכה, גובה העמלות ועוד. לעומת זאת, הזכאות להלוואה חוץ בנקאית לסטודנטים נבדקת בכל מקרה לגופו. כך ניתן לקבל הלוואה של עשרות ומאות אלפי שקלים במהירות וללא צורך בהמתנה.

ג. הלוואה לכל מטרה – הבנק בדרך כלל דורש מהלקוח להצהיר מה הוא עומד לעשות עם ההלוואה, המימון והכסף. קשה לקבל הלוואה לכל מטרה דרך חשבון הבנק ולכן סטודנטים פונים למסלולים חיצוניים. חברת אשראי או ביטוח לא דורשת פירוט לגבי אופי השימוש בהלוואה, וכך גם רוב המעסיקים. חברות חוץ בנקאיות יכולות להעניק את ההלוואה בתנאים מועדפים לאחר בדיקה קצרה של רקע הלווה והעבר הבנקאי שלו.

טיפים לחישוב הלוואות

סטודנטים שרוצים לבקש הלוואה חוץ בנקאית צריכים לבצע את החישוב בצורה מסודרת. כדאי להתייחס לפרמטרים כמו סכום, משך ההלוואה וגובה ההחזר החודשי שמתאים לשכר. תנאים אלו מאפשרים לדעת מה הסיכוי לקבלת הלוואה ומה תהיה הריבית השנתית הפשוטה. בנוסף, הטיפ החשוב הוא לבדוק מה ההחזר החודשי הקבוע והאם יש דרך לשנות אותו. קיימים גם מסלולי הלוואות חוץ בנקאיות שבהן ניתן לבצע פירעון מוקדם בתמורה לתשלום עמלה קבועה או אחוז מסוים מהקרן.

סוגים של הלוואות חוץ בנקאיות

הביקוש להלוואות חוץ בנקאיות מטעם אנשים פרטיים וסטודנטים מאפשר לגוון את היצע המסלולים. אפשר לקבל הלוואה מיידית עד סכומים משתנים או לברר על הלוואה ספציפית לקראת נסיעה לחו"ל, החלפת רכב ומימון חלק משכר הלימוד. גם אוניברסיטאות ומכללות מסוימות ברחבי הארץ מציעות מסלולי מימון שאמורים להקל על הסטודנטים בטווח הקצר והארוך. סוגים אחרים של הלוואה חוץ בנקאית מיידית כוללים הלוואות ללא ערבים, הלוואות בלון, הלוואות בצ'קים והלוואות מזומן.

הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים – איך יודעים האם מדובר על הלוואה משתלמת?

כדאי להגדיר מראש את אופי השימוש בהלוואה וכך לדעת האם היא משתלמת. סטודנטים יכולים להתייעץ עם נציגי חברות חוץ בנקאיות, לאסוף מידע דרך האינטרנט ולקבל המלצות גם מחברים ובני משפחה. השאיפה היא ליטול הלוואה אטרקטיבית שתסייע לסטודנטים לסיים את תקופת הלימודים בהצלחה. לאחר מכן ניתן לפרוע את ההלוואה על פי התנאים ומסגרת השכר.

מודעות: